To był rok pełen innowacji! Podsumowanie 2023 r. w Keune

/ 18 grudnia 2023

2023 rok zbliża się ku końcowi. Dla Keune był to z pewnością intensywny czas: wprowadziliśmy na rynek odnowioną wersję farb Tinta Color, nową linię kosmetyków So Pure w ekologicznych opakowaniach, serię do włosów kręconych Confident Curl oraz wiele innych nowości. W tym roku Keune zostało również wyróżnione certyfikatem B Corp, przyznawanym firmom spełniającym najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Co jeszcze działo się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy? Zapraszamy na tegoroczne podsumowanie!

Misja Keune

W Keune Haircosmetics dążymy do wywarcia trwałego wpływu we wszystkim, co robimy. Jako firma rodzinna jesteśmy zaangażowani w bycie częścią pozytywnych zmian. Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a zarazem pozostawić świat lepszym miejscem dla przyszłych pokoleń. Dlatego nieustannie pracujemy nad ulepszaniem formuły produktów i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, stawiając nacisk na stałe poszerzanie oferty według aktualnych trendów i potrzeb - również tych związanych z ochroną środowiska. Wszystko dla zdrowych, pięknych włosów i dla dobra naszej planety!

Nowości 2023

Konsekwentnie realizując wyżej wymienione cele, wprowadziliśmy w tym roku nowe linie kosmetyków zarówno do użytku profesjonalnego w salonach fryzjerskich, jak i dla klientów indywidualnych.

W marcu pojawiła się ulepszona formuła farb Keune Tinta Color, zapewniająca jeszcze lepsze rezultaty niż dotychczas. Seria została wzbogacona o 10 nowych odcieni, stabilizator koloru LP300 oraz kompleks odżywczo-ochronny, zapewniający włosom aż do 75% więcej odżywienia. Farby do włosów Keune Tinta Color to produkty w pełni wegańskie, bezglutenowe, zamknięte w recyklingowanych opakowaniach.

W ramach dalszych innowacji proekologicznych na wiosnę wprowadziliśmy zupełnie nową odsłonę naszej roślinnej serii. Keune So Pure to kompletna gama produktów do pielęgnacji włosów, zamknięta w opakowaniach wielokrotnego użytku. Wegańska, oparta na naturalnych składnikach, nietestowana na zwierzętach i przyjazna środowisku. Łagodna dla włosów i dla planety.

We wrześniu ogłosiliśmy prawdziwą rewolucję w pielęgnacji włosów kręconych, wprowadzając na rynek kosmetyki Keune Care Confident Curl. Opracowane specjalnie z myślą o potrzebach tego typu włosów, zmniejszają ich łamliwość nawet do 90%, ułatwiają układanie, chronią przed wilgocią i puszeniem oraz podkreślają naturalny skręt.

To z pewnością trzy największe tegoroczne nowości Keune, ale nie jedyne! W kwietniu do gamy pielęgnacyjnej Care dołączył ręcznik Coco, zaś w czerwcu pojawiły się dwa produkty w edycji limitowanej: Lumi Coat Supreme Creme Pride oraz zestaw kosmetyków dla mężczyzn 1922 by J.M. Keune & Henk Schiffmacher, stworzony we współpracy ze znanym holenderskim tatuażystą. Z myślą o potrzebach stylistów wprowadziliśmy do oferty Liquid Activator: najnowszy dodatek do gamy produktów Semi Color, przeznaczony do szybkiej koloryzacji. Kolejną nowością tej jesieni był bestsellerowy lakier Keune Freestyle w większej pojemności 400 ml i nowoczesnym, kolorowym opakowaniu. Na koniec roku pojawiły się nowe zestawy prezentowe z ekskluzywnymi patyczkami zapachowymi i świeczką. 

2023 rok był wyjątkowy również pod innym względem: 2 sierpnia marka Keune Haircosmetics została uhonorowana certyfikatem B Corp. Jest to dla nas nagroda za nieustanną pracę, aby stać się najlepszą firmą, jaką możemy być dla naszych Klientów, społeczności i środowiska.

A co w kolejnym roku?

Nie spoczywamy na laurach - przed nami dalsze ambitne cele, które będziemy konsekwentnie realizować. Już teraz możemy zapowiedzieć, że w 2024 czekają Was kolejne nowości i zmiany (wśród nich m.in. znana i lubiana linia kosmetyków w zupełnie nowej odsłonie). Zachęcamy do śledzenia naszej strony i profili w social media, aby być na bieżąco.

Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku!

To był rok pełen innowacji! Podsumowanie 2023 r. w Keune