Certyfikat B Corp dla Keune Haircosmetics!

/ 14 sierpnia 2023

Certyfikat B Corp przyznawany jest firmom, które spełniają najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Z dumą informujemy, że 2 sierpnia tego roku zostaliśmy uhonorowani tym odznaczeniem!

Nasz cel?

W Keune dążymy do wywarcia trwałego wpływu we wszystkim, co robimy. Jako firma rodzinna od stu lat jesteśmy zaangażowani w bycie częścią pozytywnych zmian. Chcemy pozostawić świat lepszym miejscem dla przyszłych pokoleń. Chcemy mierzyć wysoko. Właśnie dlatego postanowiliśmy ubiegać się o certyfikat B Corp. Udało się!

Dlaczego certyfikat B Corp jest dla nas tak ważny?

Oficjalne uzyskanie certyfikatu B Corp potwierdza, że nasze wysiłki przynoszą zamierzony skutek. Przyznawany on jest firmom, które spełniają najwyższe standardy pod względem zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Dla nas jest to nagroda za nieustanną pracę, aby stać się najlepszą firmą, jaką możemy być dla naszych Klientów, społeczności i środowiska.

Co już robimy?

Zrobiliśmy wiele kroków, aby stać się – i pozostać – lepszą firmą we wszystkich obszarach.

Produkcja i etyka pracy

Jesteśmy na drodze do posiadania w pełni elektrycznej floty, co jest naszym celem do zrealizowania do 2025 roku. Panele fotowoltaiczne na dachu holenderskiej centrali generowały w ubiegłym roku prawie połowę energii elektrycznej, wykorzystywanej w produkcji. Tego samego wymagamy od naszych dostawców: etycznych i przyjaznych środowisku sposobów pracy, dbałości o zrównoważony rozwój i polityki zerowej tolerancji dla wszelkiego rodzaju naruszeń praw człowieka.

Dobro planety na pierwszym miejscu

Dbamy o to, aby nasze produkty nie szkodziły środowisku. Używamy ekologicznego (i certyfikowanego!) oleju palmowego, certyfikowanego ekologicznego papieru oraz tektury pochodzącej z recyklingu. Wprowadziliśmy nową linię kosmetyków Keune So Pure, zamkniętych w opakowaniach wielokrotnego użytku. W ten sposób redukujemy zużycie plastiku, ale nie tylko - produkty z tej linii są częścią certyfikowanego projektu kompensacji emisji dwutlenku węgla. Jeszcze w tym roku 100% naszych opakowań będzie nadawać się do ponownego napełnienia i recyklingu.

Ludzie to dla nas wartość nadrzędna

I wreszcie - ludzie. Bez nich nie ma Keune. Cenimy naszych pracowników i stale inwestujemy w jak najlepsze warunki pracy, benefity oraz świadczenia. Dbamy o Was, bo w naszym przekonaniu wszyscy razem tworzymy jedną wielką Rodzinę Keune.

A to wciąż jeszcze nie wszystko! Nie spoczywamy na laurach - przed nami kolejne cele, które będziemy konwekwentnie realizować. Ponieważ jako firma rodzinna chcemy pozostawić świat lepszym miejscem dla nas wszystkich. Dołącz do nas w podróży ku lepszej przyszłości!

Certyfikat B Corp dla Keune Haircosmetics!