Zniszczone włosy po koloryzacji - jak je zregenerować?

/ 31 stycznia 2022

Włosy farbowane w dużym stopniu narażone są na wysuszenie, osłabienie i łamliwość - zwłaszcza, jeśli zabieg koloryzacji stosowany jest często, a zamiast farbowania w salonie fryzjerskim wykonujemy je samodzielnie z użyciem szkodliwych dla włosów produktów. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby przywrócić im zdrową kondycję i blask!

Odpowiednie kosmetyki to podstawa

Włosy zniszczone po koloryzacji wymagają przede wszystkim regeneracji, odżywienia i nawilżenia. Zapewnią je kosmetyki o takich właściwościach - przede wszystkim bogate w składniki aktywne odżywki, dedykowane włosom farbowanym. Powinny być stosowane po każdym myciu. Raz w tygodniu warto zafundować włosom intensywną kurację w postaci maski, serum lub ampułek o właściwościach regenerujących. Ważne, żeby wybierać produkty profesjonalne, pełnowartościowe, dające gwarancję efektów.

Do pielęgnacji włosów farbowanych polecamy kosmetyki z serii:

  1. Keune Care Color Brillianz

  2. Keune Care Tinta Color

  3. Keune So Pure Color Care

W regeneracji włosów zniszczonych pomogą kosmetyki:

  1. Keune Care Keratin Smooth

  2. Keune Care Miracle Elixir

  3. Keune Care Vital Nutrition

  4. Keune So Pure Recover

Ochrona zniszczonych włosów na co dzień

Aby wspomóc regenerację włosów, zadbaj o zbilansowaną dietę, bogatą w kwasy tłuszczowe omega-3, które wzmacniają i odżywiają włosy. W poprawie ich kondycji pomogą też minerały, takie jak cynk, żelazo, jod, miedź i krzem. W miarę możliwości zrezygnuj ze stosowania suszarki i lokówki/prostownicy oraz mocnych kosmetyków do stylizacji, aby jeszcze bardziej nie wysuszać i nie niszczyć włosów. Jeśli musisz je suszyć, użyj chłodnego powietrza lub termoochronnego spray’u. Staraj się też nie myć włosów codziennie ani nie rozczesywać ich na mokro.

Co jeszcze możesz zrobić? Profesjonalna pomoc

W regeneracji włosów zniszczonych farbowaniem pomogą zabiegi fryzjerskie, np. zabieg keratynowy. Specjalista pomoże Ci też dobrać odpowiednie kosmetyki i podpowie, jakie działania będą najlepsze dla Twoich włosów. Farbowanie czy rozjaśnianie również najlepiej wykonać w salonie fryzjerskim - pozwoli to uniknąć ewentualnych błędów oraz problemów w postaci suchych, zniszczonych włosów.

Zniszczone włosy po koloryzacji - jak je zregenerować?