Profesjonalne kosmetyki do włosów tylko ze sprawdzonego źródła

/ 28 marca 2022

W czasach zakupów online jesteśmy przyzwyczajeni, że wystarczy wpisać określony produkt w wyszukiwarkę, aby wyświetlić co najmniej kilka źródeł, w których możemy go kupić. Nie zawsze mamy czas na weryfikowanie każdego z nich. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy sięgamy po produkty profesjonalne, traktując je tak samo jak te do codziennego użytku, ponieważ zostały znalezione w jednym ze sklepów internetowych. Do czego może to prowadzić? Poznajcie historię Pani Agaty, której przygoda z kosmetykami z niesprawdzonego źródła skończyła się fatalnie dla jej włosów…

W lutym dostaliśmy wiadomość od Pani Agaty, dotyczącą utraty włosów po zastosowaniu produktów do keratynowego prostowania. Pani Agata twierdziła, że korzystała z produktów Keune - ponieważ te kosmetyki przeznaczone są wyłącznie do użytku profesjonalnego w salonach partnerskich Keune, zapytaliśmy o miejsce, w którym przeprowadzony był zabieg. Okazało się, że Pani Agata kupiła zestaw w sklepie internetowym, a następnie przeprowadziła zabieg samodzielnie w domu. Nie dystrybuujemy produktów w sklepach internetowych, zatem nie mogliśmy potwierdzić pochodzenia ani oryginalności zakupionego zestawu - tym bardziej, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie do użytku profesjonalnego. Warto pamiętać, że keratynowe prostowanie czy trwała ondulacja to zabiegi chemiczne, których stosowanie wymaga nie tylko odpowiedniego doświadczenia, lecz także wiedzy o stosowanych produktach.

Kosmetyki do włosów Keune nie bez powodu dostępne są tylko w salonach fryzjerskich i naszej aplikacji. Profesjonalne produkty przeznaczone do wykorzystywania przez doświadczonych fryzjerów nie powinny być stosowane w miejscach inne niż salony fryzjerskie. Choć we własnym zakresie można zamówić kosmetyki znalezione w internecie, zabiegi z ich użyciem przeprowadzane na własną rękę są ryzykowne - tym bardziej w sytuacji, kiedy korzystają z nich osoby, nieznające danego produktu.

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie - o czym warto pamiętać przed zakupem?

  1. dostępność produktów w sklepie internetowym nie musi oznaczać, że dostarczyła je tam dana marka

  2. kupowanie profesjonalnych kosmetyków od nieznanego sprzedawcy wiąże się z ryzykiem, podczas gdy produkty ze sprawdzonego źródła to pewność ich oryginalności

  3. jeśli dany kosmetyk nie jest przeznaczony do stosowania w domu, nie będzie on dostępny w regularnej sprzedaży.

Na koniec przypominamy: wyłącznym dystrybutorem marki KEUNE w Polsce jest firma Jott sp. j. Oryginalne produkty Keune do profesjonalnego użytku sprzedawane są tylko salonom fryzjerskim, które współpracują z Keune Polska. Kosmetyki Keune do użytku domowego można kupić w naszych salonach partnerskich oraz przez aplikację Keune Haircosmetics - wszystkie pozostałe przeznaczone są wyłącznie do użytku w salonach fryzjerskich. Nie odpowiadamy za sprzedaż produktów w sklepach internetowych i nie potwierdzamy oryginalności produktów oferowanych w innych punktach niż wyżej wymienione. 

Mając na uwadze dobro naszych klientów, prosimy o niekorzystanie z produktów do profesjonalnego użytku w miejscach innych niż salony fryzjerskie.

Profesjonalne kosmetyki do włosów tylko ze sprawdzonego źródła