Zniszczone włosy po zimie – jak przywrócić im witalność? 

/ 07 kwietnia 2023

Włosy w okresie zimowym są szczególnie narażone na przesuszenie, osłabienie i łamliwość. Negatywny wpływ zimnego i wilgotnego powietrza, silnego wiatru, opadów deszczu i śniegu to nie jedyne czynniki, które pogarszają strukturę naszych włosów zimą. Wpływają na to również uszkodzenia mechaniczne, powodowane wiązaniem włosów gumkami i noszeniem nakrycia głowy. Z kolei pod wpływem ogrzewania kosmyki mogą łatwiej się przesuszać.

To wszystko sprawia, że włosy po zimie potrzebują regeneracji, a czasem nawet głębokiej odbudowy. Sprawdź, jak przywrócić im zdrowy wygląd, witalność i blask!

Krok pierwszy: oczyszczenie

W pierwszej kolejności warto zadbać o dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy. Pomoże w tym detoksykująca kuracja z Keune Derma Peeling. Ten specjalistyczny produkt przeznaczony jest do profesjonalnego zabiegu złuszczania skóry głowy. Jego starannie opracowana formuła działa na różnych poziomach:

- naturalne mikroziarna perlitu delikatnie oczyszczają skórę

- kwas glikolowy wnika w skórę, usuwając martwe komórki i stymulując aktywność komórkową

- arginina odżywia i nawilża skórę oraz wspomaga wzrost włosów.

Peeling Keune Care Derma Exfoliant został opracowany z myślą o wszystkich rodzajach włosów i skóry głowy. Dostępny jest tylko do użytku w salonach fryzjerskich - o złuszczający masaż głowy pytaj w salonach Keune: https://keune-polska.pl/salony

Krok drugi: rewitalizacja

Bez względu na to, co pogorszyło strukturę włosów - warunki atmosferyczne, czynniki mechaniczne czy stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji - należy je wzmocnić, nawilżyć i odżywić. W przywróceniu włosom zdrowej kondycji i blasku po zimie pomoże zestaw do pielęgnacji Keune Care Vital Nutrition. Mocno odżywcze składniki kosmetyków z tej serii wnikają w głąb włosów, odbudowując je, rewitalizując i nawilżając od środka. Regenerująca formuła nie tylko intensywnie odżywia suche, zniszczone, kruche i łamliwe kosmyki, ale też tworzy wokół nich naturalną zabezpieczającą tarczę, chroniącą przed wpływem czynników zewnętrznych.

W skład zestawu do regeneracji i pielęgnacji włosów wchodzą:

  • Vital Nutrition Shampoo
  • Vital Nutrition Conditioner
  • Vital Nutrition Mask
  • Vital Nutrition Porosity Filler
  • Vital Nutrition Thermal Cream
  • Vital Nutrition Protein Spray

 

Szampon i odżywkę Vital Nutrition należy stosować podczas każdego mycia. Raz w tygodniu warto zafundować włosom intensywną terapię w postaci maski Vital Nutrition na zmianę ze skoncentrowanym kremem Porosity Filler. Do ochrony termicznej sprawdzi się Vital Nutrition Thermal Cream. Pielęgnację można uzupełnić o spray Vital Nutrition Protein, który błyskawicznie odżywia włosy, rozplątuje się, ułatwia rozczesywanie i i przywraca odpowiedni poziom nawilżenia.

Kosmetyki kupisz w salonach fryzjerskich Keune lub w naszej aplikacji.

Zniszczone włosy po zimie – jak przywrócić im witalność?