Spanie z mokrymi włosami – czy jest zdrowe? Poznaj opinię ekspertów!

/ 10 stycznia 2023

Podczas porannego pośpiechu nie zawsze mamy czas na mycie włosów, dlatego wieczorna pielęgnacja jest dla nas wygodnym rozwiązaniem. W zabiegu o tej porze dnia nie ma nic złego, dopóki nie pójdziemy spać z mokrymi włosami. Nawyk ten niesie z sobą wiele negatywnych konsekwencji. A jaka jest opinia ekspertów? Co zrobić, aby przy wieczornej pielęgnacji zachować włosy zdrowe i lśniące?

Najbardziej niepokojącym skutkiem spania z mokrymi włosami jest to, że stają się bardziej podatne na uszkodzenia, kruchość, suchość czy rozdawajanie końcówek. Co więcej, mogą pojawić się problemy ze skórą głowy: bakterie i infekcje grzybicze, zapalenie skóry głowy, swędzenie, zaczerwienienie i łupież. Dlatego lepszym rozwiązaniem po wieczornym myciu jest wysuszenie włosów oraz zastosowanie zabiegów, które pomogą skutecznie je ochronić.

Jak zadbać o włosy podczas wieczornej pielęgnacji? 

Podczas wieczornego mycia włosów pamiętaj, aby przed suszeniem nałożyć na nie krem Keune Care Lumi Coat Supreme Cream. Produkt będzie chronił przed wysoką temperaturą i dalszymi uszkodzeniami. Po wysuszeniu i dokładnym rozczesaniu nie zapomnij o olejku Keune Care Satin Oil Treatment. Nasz bestsellerowy olejek ułatwi poranne modelowanie włosów, a w nocy będzie chronił przed skutkami ich ocierania się o poduszkę. 

Na noc zwiąż włosy w niski kucyk czy luźny kok lub zapleć w warkocz. Warto zaopatrzyć się też w jedwabną lub satynową poszewkę na poduszkę. Jedwabne akcesoria do spania pomogą w utrzymaniu nawilżonych i gładkich włosów, które nie będą się plątać i puszyć.

Dzięki zastosowaniu tych wskazówek przy wieczornej pielęgnacji Twoje włosy zostaną zdrowe, a rano nie będzie potrzeby ich pielęgnowania!

O kosmetyki pytaj w salonach fryzjerkich Keune. Dostępne są również w naszej aplikacji: https://bit.ly/aplikacja_keune.

Spanie z mokrymi włosami – czy jest zdrowe? Poznaj opinię ekspertów!