Profesjonalne kosmetyki do włosów: dlaczego warto je wybrać?

/ 29 grudnia 2021

Podczas wizyty u fryzjera nietrudno zauważyć, że nie znajdzie się tam rozpoznawalnych produktów z drogeryjnych półek. Często po takiej wizycie zastanawiamy się, czy warto zainwestować w kosmetyki fryzjerskie, używane przez profesjonalistów podczas codziennej pracy. Czy sprawdzą się także w domowym użytku? Oczywiście że tak!

Bogaty skład i skuteczność

Kosmetyki fryzjerskie posiadają przede wszystkim wyższe stężenie substancji aktywnych, a ich receptura opracowana jest w taki sposób, żeby działać zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Tutaj nie ma kompromisów: wszystko musi być najwyższej jakości. Poszczególne składniki są starannie dobierane na bazie wieloletnich badań laboratoryjnych oraz dopasowane do potrzeb konkretnego typu włosów. Dzięki temu oparte na nich kosmetyki są bardziej skuteczne. Dotyczy to zarówno pielęgnacji, jak i modelowania czy koloryzacji.

Wysoka wydajność

Niższe stężenie składników skutkuje koniecznością używania większej ilości preparatu. Wybierając kosmetyki profesjonalne, unikniemy tego problemu. Gęsta konsystencja i skoncentrowana formuła sprawiają, że do znakomitych efektów wystarczy niewielka ilość kosmetyku. Produktów fryzjerskich używamy więc dłużej, a tym samym – mimo wyższej ceny – oszczędzamy.

Bezpieczeństwo

Stosując kosmetyki fryzjerskie, odpowiednio dobrane do potrzeb naszych włosów i skóry głowy, unikamy ryzyka podrażnień czy reakcji alergicznych. Ich skład został opracowany w taki sposób, żeby nie tylko chronić, ale wręcz niwelować takie problemy. Dotyczy to zwłaszcza osób z wrażliwą skórą głowy, dla których opracowywane są specjalne, dedykowane linie kosmetyków.

Pewność i zaufanie

Kosmetyki profesjonalne nie bez powodu stosowane są w salonach fryzjerskich czy przez znanych stylistów na całym świecie. Jeśli będąc u swojego fryzjera lub fryzjerki, widzisz na półce wciąż te same kosmetyki, możesz być pewna/y efektów. Specjaliści pracują zwykle na tych samych produktach przez lata, a to, że ich nie zmieniają, oznacza wysoką skuteczność i zadowolenie z działania – po stronie zarówno stylisty, jak i klientów. Jakiej innej gwarancji potrzebujesz, niż rekomendacja Twojego ulubionego fryzjera?

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie Keune kupisz w naszych salonach partnerskich lub przez aplikację Keune: https://keune-polska.pl/aplikacja/

Profesjonalne kosmetyki do włosów: dlaczego warto je wybrać?