Codzienna pielęgnacja włosów. Jak dobrać kosmetyki?

/ 26 listopada 2021

Piękne, mocne włosy zachwycające połyskiem i zdrową kondycją - to marzenie każdej z nas. Czy jednak odpowiednio dbamy o codzienną pielęgnację i wybieramy właściwe kosmetyki, żeby faktycznie uzyskać taki efekt? 

Kosmetyki a rodzaj włosów

Każdy typ włosów ma nieco inne wymagania - dlatego aby jak najlepiej o nie zadbać, warto poświęcić chwilę na analizę swoich potrzeb i wybrać dedykowane produkty, dostosowane do określonego rodzaju włosów. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że duże znaczenie ma sama skóra głowy. Im lepszy jest jej stan, tym włosy są zdrowsze, mocniejsze i szybciej rosną. Jeśli mamy tendencję do szybkiego przetłuszczania się włosów, najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki oczyszczające (warto jednak pamiętać, że te silnie oczyszczające nie powinny być stosowane codziennie). Przy wrażliwej skórze głowy należy wybierać preparaty, które złagodzą podrażnienia i swędzenie oraz zminimalizują ryzyko reakcji alergicznych. Włosy zniszczone wzmocnią kosmetyki bogate w substancje odżywcze i regenerujące, a suche - produkty o działaniu nawilżającym i wygładzającym. Do włosów cienkich i delikatnych najlepsze są kosmetyki o lekkiej formule oraz łagodnym działaniu, dodające objętości. Włosy farbowane i rozjaśniane również wymagają specjalnej pielęgnacji: dedykowane im produkty nie tylko przedłużają trwałość koloru, lecz także odżywiają i chronią kosmyki.

Szampon to podstawa, ale nie wszystko!

Dla skóry głowy najważniejszy jest prawidłowo dobrany szampon. Jego główne zadania to: oczyszczenie, rewitalizacja i wzmocnienie. Do codziennego mycia sprawdzi się delikatny w działaniu szampon, dobrany - zgodnie z powyższą zasadą - do konkretnego typu włosów. Raz w tygodniu lub częściej/rzadziej - zależnie od indywidualnych potrzeb - warto zastosować produkt oczyszczający. Pamiętajmy jednak, że sam szampon nie zapewni wymarzonych efektów: uzupełnieniem codziennej pielęgnacji powinna być odżywka, dobrana do rodzaju i stanu włosów. Najlepiej kupić ją w duecie z szamponem z tej samej linii (w ten sposób wzmocni jego działanie) i stosować po każdym myciu. W zależności od typu włosów oraz indywidualnych preferencji, możemy używać odżywki do spłukiwania (polecana zwłaszcza w przypadku włosów wymagających regeneracji) lub w spray’u (lekka formuła dobrze sprawdzi się w przypadku włosów cienkich, ponieważ ich nie obciąża). Raz w tygodniu warto uwzględnić w pielęgnacji odżywczą maskę, której składniki przenikają głęboko do struktury włosów, nawilżając je, regenerując i chroniąc przed zniszczeniami. W tym zadaniu sprawdzi się również serum czy olejki.

Skorzystaj z aplikacji Keune i wybierz kosmetyki idealnie dopasowane do Twoich włosów!

A gdyby tak skrócić proces wyszukiwania produktów i od razu otrzymać listę kosmetyków, dostosowanych do Twoich potrzeb? W aplikacji Keune masz taką możliwość: wystarczy, że założysz konto i wybierzesz kilka cech swoich włosów z przygotowanej przez nas listy, a system sam wyselekcjonuje najlepsze dla Ciebie kosmetyki. Możesz zamówić je przez apkę i odebrać w wybranym salonie partnerskim Keune.

Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste: https://bit.ly/Aplikacja_Keune

Codzienna pielęgnacja włosów. Jak dobrać kosmetyki?